Мова - далеко не тiльки "засiб спiлкування", тобто передачi "вже готових думок", як нас усiх учили в iмперськiй школi. Куди серйознiша її мiсiя - бути способом народження тих думок: коли "нема мови", людинi просто-напросто "нема чим думати"
[Оксана Забужко]

РЕКЛАМА

Останні новини

Написав Олексій 16-08-2015
2015-08-16-09-10-13Коли певною мовою перестають спілкуватися діти — це свідчить про серйозну загрозу...
Написав Анатолій Пікуль 04-09-2013
-revolution-ukraine- Багато хто з нас розуміє, що щось у нашій країні йде не так. Але не знає, як цьому...
Написав Ольга Пугач 06-11-2012
2012-11-13-14-03-20 Пам’яті Ростислава Івановича ДОЦЕНКА – письменника, перекладача,...
Написав КУЦЕНКО Григорій Петрович 26-10-2012
-75- 75 РОКІВ ТОМУ. 27 (13 за старим стилем) жовтня 1937 р. САНДАРМОХ...
Написав Тарас Ковальський 06-04-2012
-lr Ретроспектива почнеться 26 квітня 2012 року Показ фільмів режисера Івана...
Написав Тарас Ковальський 06-04-2012
2012-04-06-17-06-00 Незважаючи на поширене переконання «Кіно – вигадка, яка не впливає безпосередньо...
Написав Тарас Ковальський 28-03-2012
-c------- Сайт www.inthefog-movie.com розповідає про другий ігровий фільм режисера Сергія Лозниці,...
Написав Тарас Ковальський 15-03-2012
l-r---- 14 березня 2012 року (в середу) «Україна молода» опублікувала матеріал Валерія...
Написав Тарас Ковальський 27-02-2012
l-r- В лютому 2012 року в науковий обіг надійшла книга відомого мистецтвознавця Миколи...
Написав Ольга Пугач 26-02-2012
2012-02-26-20-02-44 Було це у перші роки відновлення української незалежності. У пошуках сонця та...
Написав Новинар 22-02-2012
q-140q- "Чардинін 140" – серія ретроспективних показів формату "німе кіно + жива музика", у...
Написав Тарас Ковальський 08-02-2012
stus-i-vinnychyna У свідомості багатьох Василь Стус народжений  і вихований Донеччиною, її...
Написав Новинар 06-02-2012
-q-q Запрошуємо на прем’єрний показ документального фільму Віталія...
Написав Ольга Пугач 04-02-2012
2012-02-04-18-36-25 Шановне товариство! Пропонуємо вам познайомитись з однією з багаточисельних...
Написав Новинар 03-04-2011
2011-12-08-16-15-05   В Україні про вердикт Венеціанської комісії щодо коаліційного...
НЕЗАБУТНЄ СВЯТО СВІТУ ДУМКИ Друк e-mail
П'ятниця, 15 лютого 2008, 12:22

Творчість відомого київського митця В. Гарбуза щільно переплетена із сучасним життям та має тісний зв’язок з оточенням, якому притаманне право до вільного творчого вираження.

І форма вислову своєї творчої особистості зачата у митця з внутрішньої потреби, яка є яскравим відображенням тієї імпульсивності та доброзичливості, що характеризує його фізичне єство, яке переплелося із спонтанним відчуттям життя і власне "Свободи духу". Образний світ малярської уяви майстра формується на основі глибинної пам’яті, яка домінує у кожного справжнього творця, весь час імпульсує та дає нове життя народженим творам.

Цікавлячись творчістю В. Гарбуза багато років (це участь у спільних виставках гурту "Світовид"), я добре відчула саме дивовижну послідовність у творенні того світлоносного середовища і позитивного настрою, той неповторний ліризм з розлогою гамою вібруючої душі майстра і той дійсний космізм у сприйнятті всесвіту. Прихований на перший погляд заряд емоцій, переконано ілюструє якраз стан глибоких переживань та підсвідомого сплеску.

Світ думки та незнищенної генетичної пам’яті, що довірив історію свого життя і творчості площині полотна, несе глядачеві потужну енергію Світла. І картини, присвячені великому генію Тарасові Шевченку, де митець зумів виразити образ українського велетня дуже цільно та ясно, що не потребує зайвих доповнень та роз'яснень.

Художник і його твір однієї із Всесвітом природи, і їх відносини живуть у багатовимірних часово-просторових категоріях.

У чисельних серіях пейзажних робіт яскраво демонструється захоплення В. Гарбузом своїм рідним світом і світом взагалі.

Його картини дуже емоційні і якраз це поріднює їх з кращими зразками французьких імпресіоністів. В них є багато простору, що долає та створює відчуття злету над буденністю та звично одноманітним.

Майстер створив велику серію дуже чуттєвих "Ню"; що чарівно передають всю красу жіночого тіла та цнотливу таїну прекрасної незнайомки, фантастичний зблиск принадної форми й особливу витонченість і естетизм.

І кожен, хто познайомився з творчістю Володимира Гарбуза, збагачується безліччю емоцій, думок, приємних асоціацій та спогадів, що здається - це прорив, прорив у іншу реальність, у безмежжя переживань - той новий світ де наше життя і краще, і цікавіше, і досконаліше.

Володимир Гарбуз - відома особистість у сучасному мистецькому світі. Його творчий доробок - живопис, станкова та книжкова графіка - позначається яскравістю художнього втілення, емоційністю, високою філософською напругою, поліфонічним поєднанням найскладніших сентенцій сучасного інтелектуального життя. Він є виразником тієї формації митців, які проклали шлях до якісно нової української культури XXI століття, у якій традиції, ментальні коди епох переплелися із найновішими пошуками, які часом випереджають найавангардніші злети світового модерну.

Щоб не малював Володимир Гарбуз, яким би тем не торкався - він немовби випереджав час, у минулому бачив майбутнє, у сьогоденні відблиск минулого. Його світ – це переливання років і століть, а устремління в минуле не більше як передача внутрішнього коду своєї праісторії, сонцесяйність давніх вірувань, безмежної єдності людини і природи. І це відчувається в кожній його роботі -чи то ілюстраціях до книги "Дохристиянські вірування", чи новаторські офорти до Шевченкових "Давидових псалмів", чи до "Кобзаря" Тараса Шевченка, де художник репрезентував не тільки неповторну індивідуальну графічну стилістику, але й власне прочитання глибинної образності шевченківської поезії.

Проте, Володимир Гарбуз відомий не тільки як художник. Він є розбудовником новітньої України, який чесно бачить і аналізує час, його світлі і темні сторони, про що засвідчила низка його філософських есеїв, які з'явилися в востаннє десятиліття друком на стошках часописів "Україна", "Українська культура", "Слово і час", "Образотворче мистецтво". Своїми роздумами про нову Україну її людей він ділився в численних теле- і радіопередачах.

Книга Володимира Гарбуза "Повстань, Україно!" це роздуми митця про нашу новітню, сповнену болем і протиріччями історію. Автор повертає нас до драматичних подій серпня-вересня 2002 року, які із погляду сьогодення наблизили Помаранчеву революцію зими 2005 року. Словом, ніби пензлем, художник ділиться своїми роздумами про пережиті події, безпосереднім учасником яких став, про друзів і ворогів, людей, які попри все не зневірилися і продовжили боротьбу. І про унікальну жінку новітньої української історії Юлію Тимошенко, яка зуміла покликати за собою тих, хто розумів, що Україна має повстати, щоб скинути оману і зневагу, не дати втоптати високі, віками вимріяні ідеали і здобуту незалежність тим, для кого перестали існувати поняття моралі і права. Книга цікава не тільки в літературному плані як емоційно-духовний зразок публіцистики, але й художнім оформленням. Маємо чудовий зразок єдності слова і образотворчого мистецтва, коли текст підтверджується графічною візією, а графіка - текстом.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Просвітянські видання

Василь Чепурний

Акурайку

Категорія: Просвітянські видання

Максим Рильський, Максим Рильський

Життя духовного основа

Категорія: Просвітянські видання

Ніна Солтановська, Ніна Солтановська

"Хто ми?"

Категорія: Просвітянські видання

Ніна Вітушко, Ніна Вітушко

"Просвіта" - наша доля

Категорія: Просвітянські видання


Книги ВЦ "Просвіта"

Цей день в українській історії

There is no important events to show

Авторські блоги

Друзі сайту

Всеукраїнська тижнева газета Сіверщина Молода Просвіта
МВарта Просвіта
НСПУ Портал Українців Одещини

Читайте також:

relatedArticles

©2007 - 2022 Вільний просвітянський портал "Просвітянин". Всі права захищено.
Дизайн розроблено Avis. Кооринатор сайту - Ольга Пугач. Адміністратор - Анатолій Пікуль
Hosted by OpenPortal
Вся інформація, що розміщена на сайті, взята з відкритих джерел.
[Vox.com.ua] 
Портал українця Український рейтинг 
TOP.TOPUA.NET Yandex CY
feed-image RSS