РЕКЛАМА
Останні новини
Коли певною мовою перестають спілкуватися діти — це свідчить про серйозну загрозу...
Багато хто з нас розуміє, що щось у нашій країні йде не так. Але не знає, як цьому...
Пам’яті Ростислава Івановича ДОЦЕНКА
– письменника, перекладача,...Написав КУЦЕНКО Григорій Петрович 26-10-2012
75 РОКІВ ТОМУ.
27 (13 за старим стилем) жовтня 1937 р.
САНДАРМОХ...
Ретроспектива почнеться 26 квітня 2012 року
Показ фільмів режисера Івана...
Незважаючи на поширене переконання «Кіно – вигадка, яка не впливає безпосередньо...
Сайт www.inthefog-movie.com розповідає про другий ігровий фільм режисера Сергія Лозниці,...
14 березня 2012 року (в середу) «Україна молода» опублікувала матеріал Валерія...
В лютому 2012 року в науковий обіг надійшла книга відомого мистецтвознавця Миколи...
Було це у перші роки відновлення української незалежності. У пошуках сонця та...
"Чардинін 140" – серія ретроспективних показів формату "німе кіно + жива музика", у...
У свідомості багатьох Василь Стус народжений і вихований Донеччиною, її...
Запрошуємо на прем’єрний показ документального фільму Віталія...
Шановне товариство!
Пропонуємо вам познайомитись з однією з багаточисельних...
В Україні про вердикт Венеціанської комісії щодо коаліційного...
|
 |
|
 |
|

Написав Borys
|
П'ятниця, 30 жовтня 2009, 11:56 |
Інна ТАРАСЕНКО, кандидат історичних наук, провідний археограф Інституту української археографії та джерелознавства НАН України
Помітне місце в дослідженні найбільшої трагедії в історії України — Голодомору 1932—1933 рр. належить професору Національного університету “Києво-Могилянська академія”, доктору історичних наук, заслуженому діячеві науки і техніки України, протоієрею УПЦ Київського Патріархату Юрієві Мицику. Він з допомогою студентів розгорнув широкомасштабний запис свідчень очевидців, які опубліковані у чотирьох томах започаткованої ним археографічної серії “Український голокост 1932—1933 рр. Свідчення тих, хто вижив”. У світ вийшов черговий, п’ятий том цієї серії (К.: Видавничий дім “Києво-Могилянська Академія”, 2008), який має свою специфіку. Основу тому склали матеріали, опрацьовані відомим канадським науковцем Іроїдою Винницькою та дніпропетровським журналістом Миколою Чабаном. Це свідчення тих, хто пережив Голодомор 1932—1933 рр. і хто в роки Другої світової війни опинився на еміграції. Перебуваючи у вільному світі, вони мали можливість розповісти правду про Голодомор-геноцид, прагнули донести її зі сторінок західної преси, зафіксувати свої спогади на магнітофонних стрічках, які нині зберігаються в Українсько-канадському дослідно-документаційному центрі в Торонто. Особлива цінність цих свідчень полягає у тому, що їх давали люди, що в часи Голодомору були вже дорослими, тому їм притаманні повнота інформації, високий ступінь її достовірності. Дуже важливо, що деякі свідки були досить впливові в емігрантському середовищі, як-от Петро Григоренко, Лев Копелев, Іван Майстренко, патріарх Мстислав (Степан Скрипник), Василь Сокіл, а також окремі дипломати західних країн, які перебували в Україні під час Голодомору. Свідчення, опрацьовані І. Винницькою та М. Чабаном, доповнюють матеріали з архіву відомого американського дослідника Джеймса Мейса, які ввів до наукового обігу о. Юрій Мицик. П’ятий том містить передмови, написані упорядниками, а також вступну статтю професора Василя Янішевського (Канада) “Щоб зрозуміти пережиту трагедію”. Том ошатно виданий: фотографії свідків, стислі біографічні довідки, розроблена канадськими дослідниками анкета для опитування свідків тощо. Так до рук дослідників і широкої громадськості потрапив цінний, нерідко унікальний джерельний матеріал, який, поза сумнівом, допоможе донести правду про трагедію України. Цю книжку, як і попередні чотири томи, можна придбати у книгарні видавничого дому “Києво-Могилянська Академія” (04070, Київ, вул. Сковороди, 2).
Р. S. Нещодавно у видавництві вийшов і т. 6 цієї серії, який під керівництвом о. Юрія підготувала група дослідників. Ця книжка заслуговує окремої рецензії. Розпочалась робота і над т. 7, триває збирання свідчень до нього. Якщо серед читачів “Слова “Просвіти” є свідки Голодоморів 1932—1933 та 1946—1947 рр., то упорядники просять надсилати їх на адресу видавництва.
|
|
 |
|
 |
|
|
Цей день в українській історії
There is no important events to show
|